עֲבוֹדַת יָדַיִים

סדנה ליצירת כלים מחימר והטבעת מילים בתוכם

זוכרת שהיינו יושבות בארגז החול, מערבבות אדמה ומים, ידינו משוקעות בבוץ הסמיך שנוצר, ריח של אדמה רטובה אופף אותנו ושום דבר אחר לא היה קיים בעולם? החימר נותן לנו בדיוק את זה: פשטות והתמסרות לרגע.

בסדנה נלמד להכין כלים קטנים בטכניקה פשוטה, שתאפשר לנו לחזור ולשחק, כמו פעם. בכלים שנכין נטביע מילים טובות והן יטענו את המזון והשתיה שיהיו בהם במשמעות ואהבה.

הסדנה מאפשרת לנשים (ולגברים) זמן איכות, של אינטימיות וקרבה. היא מיועדת לקבוצות (חברות, בנות משפחה, עובדות), שמתארגנות מראש ורוצות לחוות חוויות משותפות – יום הולדת, יום נישואין, בת מצווה, מעגל נשים ועוד.

הסדנה מציעה למשתתפות הזדמנות נהדרת למשחק, התנסות וחוויה חושית.היא מאפשרת עבודה אמנותית קלה ומהנה, יצירה משותפת ומפגש נעים, מלא במילים טובות.

מה נעשה בסדנה?

נכין כלים

נתחיל מלהכין כלים קטנים. נלוש חימר, נרגיש את הרכות והעוצמה שלו ונכין צלוחיות וקעריות בטכניקה פשוטה וקלה – כל אחת מצליחה. כמות הכלים שכל אחת תכין תלויה בקצב שלה (אין הגבלה בכמות החימר).
אפשר גם להכין אריח או מגש – מתוך משטח אחיד שנרדד, או להכין קערה מ״נחשים״ שניצור בחימר.

נטביע מילים ​

נמשיך בהטבעת מילים טובות בכלים שיצרנו. יש הרבה סוגי אותיות בסטודיו, בעברית ובאנגלית. תוכלי להטביע מילה או מספר מילים בכל כלי, לפי בחירתך.

נצבע ונקשט​

לבסוף – נצבע את הכלי שבחרנו בצבעים שישמחו אותנו ויעלו חיוך על פנינו. שלב כיפי, של משחק, הנאה ויצירתיות.

הסדנה מתאימה לכל רמה אמנותית –  גם לבעלות "ידיים שמאליות", גם למי שמעולם לא התנסתה ביצירה או בעבודה עם חימר, גם למי שפחדה כל חייה משיעורי מלאכה 🙂  כולן תצאנה מהסדנה עם כלים נפלאים ושימושיים.

מה קורה אחרי הסדנה?

בתום הסדנה אני מייבשת את הכלים לאט כדי שלא ייסדקו ושורפת אותם בתנור קרמי מקצועי.
לאחר השריפה, כל אחת מקבלת את הכלים שלה, מוכנים לשימוש.
הכלים מתאימים למדיח, מיקרוגל ותנור אפייה ביתי

הפרטים החשובים

כמה משתתפות בסדנה?

הסדנה מיועדת לקבוצות שמתארגנות מראש, החל מ-2 ועד 15 איש.

איפה הסדנה מתקיימת?

בסטודיו שלי בקרית טבעון.

מה משך הסדנה?

שלוש שעות, במהלכן מוגש כיבוד קל ושתיה חמה. 

מה מחיר הסדנה?

המחיר מותאם לכמות המשתתפות בסדנה ויורד ככל שיש יותר משתתפות. 

מה עוד חשוב לדעת

בתיאום אישי, נמצא זמן שנוח לכולנו. אפשר גם בימי שישי.

תוך כ- 3 שבועות מיום הסדנה.

אפשר להגיע לסטודיו בטבעון לאיסוף עצמי או לקבל את הכלים בדואר (בתוספת דמי משלוח).

בואי נתאם לכן תאריך לסדנה

לקוחות מספרות

זוהר, אילת וענת​
קרא עוד
ממליצות בחום רב על החוויה המעצימה והמפעימה של סדנא אצל רחלי. אנחנו 3 חברות טובות החלטנו לציין ארוע משמעותי ביחד שלנו באמצעות סדנא בסטודיו "כלים אומרים שירה". זכינו לחוויה מיוחדת של יצירת כלי משותף ב-6 ידיים. רחלי, בהקשבה רבה ובעדינות, תמכה בתהליך היצירה, מציאת המילים הנכונות ותהליך כתיבתן על הכלי. יצאנו בתחושה נפלאה של יחד. תודה לך רחלי על החום, ההקשבה ונדיבות הלב. בטוח שנגיע שוב אלייך לסטודיו. באהבה, זוהר, אילת וענת​
אפרת צבירן
קרא עוד
אני ואורי נסענו היום לטבעון לסדנת קרמיקה אצל רחלי אלון המוכשרת, חגגנו את העובדה שאורי הסכים לקחת יום חופש 😎 רחלי, יוצרת כלים מופלאים וחותמת עליהם מילים משירים. היה כ"כ כיף, רחלי מקסימה ונעימה ואני כבר מחכה לחזור ולקחת את היצירות שהכנו. עד שזה יקרה הצטיידנו במלא יצירות שהיא הכינה 🐌😙 ממליצה בחום.
שרי כהן מנוס
קרא עוד
החלטתי ליצור בעצמי את המזוזות לבית שלנו. לשמחתי, הגעתי אל רחלי שידעה להדריך אותי, ללמד אותי ולהנחות אותי בסבלנות ושקט, לאפשר לי את המקום שלי ולתת לי פשוט להיות. החוויה הזו שאפשרתי לעצמי הייתה עונג גדול עבורי. קודם כל - ליצור, עם הידיים. לתת ללב לזרום אל הידיים ופשוט להיות לרגע במלאכת יד שכל כך חסרה לי בסחרור המטורף הזה של החיים. זה אפשר לי לתת לבית שלנו משהו ממני, שיש לו שורשים קדומים-עמוקים וגם כל כך הרבה מהחיים שאנחנו חיים היום - ציטוט (שהוא משאלה) שהתנוסס על הזמנת החתונה של עדי ושלי ובחרנו יחד לברך בו את יובל ויותם שלנו.
הקודם
הבא

| צרי קשר

| הצטרפות

בואי להיות חלק מקהילת "כלים אומרים שירה" 

| עקבי אחרי

© כל הזכויות שמורות לרחלי אלון

האתר מנוסח בלשון נקבה, אך מיועד לשני המינים במידה שווה

הצטרפות

בואי להיות חלק מקהילת "כלים אומרים שירה"